رصد فکر

افکار و تازه های فکر در حوزه علوم انسانی اسلامی

رصد فکر

افکار و تازه های فکر در حوزه علوم انسانی اسلامی

رصد فکر

این وب سایت برای اهداف زیر تاسیس شده:
1. جمع آوری گزیده افکار و نظرات کسانی که در زمینه علوم انسانی اسلامی و تولید علم حرفی برای گفتن دارن. 2. بررسی افکار و نظرات اشخاص و جریاناتی که در روند کشور تاثیر دارند. 3. تحلیل ها و نقدهایی که در حیطه این افکار و آثار وجود داره. 4. آوردن یک سری نکات که در حیطه شناخت منطق فکری متفکران و علوم اسلامی کمک میکنن.

آخرین مطالب (به ترتیب)
پیوندها
طبقه بندی موضوعی
پربیننده ترین مطالب (به ترتیب)
آخرین نظرات
 • ۱۰ مهر ۹۷، ۱۶:۵۸ - خانم معلم
  لایک
 • ۳۰ دی ۹۵، ۱۶:۵۰ - ..جهان ..
  افسوس
 • ۲۱ دی ۹۵، ۱۱:۵۱ - ..جهان ..
  احسنت
 • ۲۶ آذر ۹۵، ۲۰:۵۵ - محمدرضا فلاح
  :)
 • ۲۷ شهریور ۹۵، ۲۲:۰۸ - گروه فرهنگی صبح امید
  منتظریم
Google

در اين وبلاگ
در كل اينترنت
وبلاگ-کد جستجوی گوگل

۵


۲- زیان های الکل بر استخوانها :
بررسی گروهی از پژوهشگران نشان داده است که مشروبات الکلی سبب ضعیف شدن و شکستگی استخوانها می شود و استخوانهای شکسته در طولانی مدت به سختی درمان خواهند شد.
پزشکان می گویند مصرف مشروبات الکلی سبب ضعیف شدن و شکستگی استخوانها میشود و استخوانهای شکسته در طولانی مدت به سختی درمان خواهند شد.
پزشکان می گویند مصرف مشروبات الکلی به تدریج مانع کار بافتهای استخوان ساز میشود و در ظی چند سال استخوانها صدمه می بینند و همچنین مصرف این مشروبات سبب کشیدگی تاندونها می گردد.
کلیه :
یکی از اطبا معروف انگلیس می گوید : اشخاصی که مبتلا به امراض کلیه می شوند ۵/۸۷درصد آن به واسطه مشروبات الکلی است. مشروبات الکلی میزان ادرار را زیاد کرده و سبب تورم بعضی اعضا چون شکم و پاها و پلک های چشم می گردد.
گردن :
در اثر استعمال الکل و مخصوصا آب جو گاهی پی گردن زیاد و محتاج به عمل جراحی میگردد.
تاثیر مشروبات الکلی بر کبد :
کسانی که به طور مزمن الکل مصرف می کنند در معرض خطر بالای نارسایی کلیه و کبد هستند moonshine می تواند برای کلیع شما بسیار مضر باشد زیرا حاوی سرب است و این عنصر برای کلیه ها مسمومیت زاست.
از کارهای مهم کبد تجزیه و خنثی کردن سمومی است که به داخل آن راه پیدا میکند اما متاسفانه در برابر سم الکل اثری ندارد و این الکل است که قدرت تحریک خود را روی کبد نیز اعمال می کند.
تاثیر مشروبات الکلی بر گردش خون : متخصصان می گویند الکل به همان شکل خالص، بدون آنکه تغییر ماهیت دهد وارد خون می شود و دستگاه گردش خون در معرض آسیب آن قرار می گیرد. گلبول های سفید خون را که به منزله سربازان مدافع بدن در مقابل میک روب ها نابود می باشند را از بین می برند و هموگلوبین خون را که محتوای آهن می باشد نابود و بدن را دچار کم خونی عجیبی مینماید.
مشروبات الکلی باعث اختلال در هضم غذا :
الکل مواد غذایی را سفت و سخت می سازد چنانچه اگر گوشتی را در مقداری الکل بیاندازیم مانند چرم میشود و در این حالت معلوم است که چه به سر معده می آید به علاوه الکل شیرهای معده را کم و نامرتب و فاسد می سازد و اجازه نمی دهد روی غذا تاثیر کند و غذای هضم نشده سربار معده میماند همچنین الکل اشتها را ازبین می برد.
مشروبات الکلی عامل جنون است، آمار دقیق تیمارستان ها نشان می دهد که تکثر دیوانگان کسانی هستند که سالهای دراز عمر خود را با میخوارگی و مستی بسر برده اند به موجب یک آمار در یک خانواده در آمریکا هفت نفرشان ابله و احمق بودند که پدر و مادرشان الکلی بوده اند.
دکتر پارکر که یکی از دکترهای مشهور نیویورک به شمار می رود گفته است که نصف حوادث دیوانگی و سفاهت به واسطه مشروبات است.
طبق آماری که در سال ۱۹۰۲ میلادی در انگلستان گرفته شده بود افرادی که در اثر خوردن مشروبات الکلی مبتلا به جنون و دیوانگی گردیده اند به این ترتیب است :
۲۲۴۹ نفر مرد و ۹۷۶ نفر زن.
طبق تحقیقات در انگلستان دانشمندانبه این نتیجه رسیده اند که تقریبا ۹۵ درصد از دیوانگی افراد جامعه در انگلیس به علت اعتیاد به الکل است. (البته ذکر این نکته به جاست که در دین مبین اسلام حتی خوردن یک جرعه شراب هم حرام میباشد)
اما رضا (علیه السلام)فرمودند : خدای عزوجل شراب را حرام فرمود : زیرا شراب تباهی می آورد، عقل شرابخواران را دگر گون می سازد و آنان را به انکار خداوند عزوجل و دروغ و تهمت بستن به او و پیامبرش وا می دارد و دیگر اعمالی چون تبهکاری و قتل که از شرابخواران سر می زند.
ضررهای مشروب بر سایر اعضا :
مشروب نه تنها دستگاه گردش خون بلکه تمام اعضا بدن را به افت الکل دچار می کند و شراب خوار را به سو هاضمه ، تشنج معده، شکم درد، و استفراغ و آسیب معده و ضایعات نوسوج مغزی و ناراحتی های قلبی از جمله اریتمی و تاکیکاردی، گرفتار می کند. پزوهشگران می گویند مصرف زیاد الکل موجب فلج شدن فعالیتهای مغزی و دستگاه تنفس و در نتیجه مرگ می گردد.
مضرات مشروب بر نوزاد و جنین
امروزه آمار نشان می دهد مرگ کودکانی که والدین آنها مشروبات الکلی می نوشند بیشتر از سایر کودکان است که بر اثر سایر امراض از بین می روند و اطفالی که از پدران شراب خوار به وجود می آیند غالبا ضعیف علیل و غالبا به تشنج های شدید مبتلایند و قدرت دفاعی آنها در مبارزه با مشکلات زندگی ناچیز است و در برابر عفونت های مختلف بسیار حساسند، نقص بدنی انحراف ستون فقرات کر و لالی عوارض ناشی از غده تیروئید و همچنین ضایعات مغزی مانند عقب ماندگی رشد نکردن ماهیچه ها دیوانگی های حاد و غیره در آنان فراوان دیده می شود.

نظرات  (۵)

۱۵ دی ۹۵ ، ۱۳:۱۴ منـَم؛ همون یهـ نفَـ ـر :)
ممنون
خیلی عالی بود :)

کاش تعداد افراد شرابخوار روز به روز کم میشد و به پایان میرسید..
۱۵ دی ۹۵ ، ۱۷:۰۳ ....همنشین عقل ....
متشکرم ولی کاس مختصرتر بود
اینهایی که افاضه فرمودید و باشد که استفاده کنند بر فرض درست اما در بسیاری مسائل حلال و دست کم مباه و حتی کثرت واجبات هم همین ابتلائات پدیدار میشود این نشد نشد..
خوب ما گفتیم یک حرمت شرب داریم یک حرمت کسب ثمن تولید و خرید و فروش آن..
شما با این مطالب گرفتار 2 مغالطه هستید و 1 نفهمی به حرف مرحوم علامه..
مغالطه اول نسبتی است که به ما دادید که یهود هم خود تولید میکرد و میفروخت اما مصرف نمیکرد..
مغالطه دوم شما دارید انکار میکنید مصرف زیاد و رو به زیادتر شدن این مساله را .. ما میگیم این مطلب هست .. ریشه کنی اون یک علی (سلامه علیه ) میطلبد که اون هم اول باید بیاید ریشه ظلم را برکند و دست سارقان و اشرار رو از این دین قطع کند بعد به این مسائل برسد..
اما استدراک مرحوم علامه :
و هرگز اجراى حد براى کسى که در زمان پیغمبر اکرم صلى الله علیه و آله (ما بین تحریم و تعیین حد و رحلت رسول) شراب خورده باشد، نقل نشده؛

ببینید استدراک مرحوم علامه این است که یا شرب نبوده یا بوده و علنی نبوده و یا بوده و علنی بوده اما حدی به هر حال جاری نشده .. این خود گواه حرف ماست که به هر روی مصلحت حرمت شرب خمر پایین تر از مصلحت خوردن مال حرام و ثمن خرید و فروش حرام است .. باز یعنی چی ؟ .. یعنی اینکه از تاریخ صدر اسلام معلوم میشود شرب خمر مصیبت بزرگی به اسلام وارد نکرده و کار دردناکی دست اسلام نداده اما در مقابل اون انواع حرام خواری از سرقت و شرارت تا بت فروشی و دین فروشی سر پسر رسول خدا را بر نیزه کرد و همه دستاوردهای پیامبر را به باد داد .. که شکمهاشون پر از مال حرام بود...
اینجور نیست اقا .. این نیست عزیز من..
این دین باید آزاد بشه ..
این استکبار فرهنگی باید از میان برداشته بشود..
ساختاری درست کردن که حقوق مدیران رو بذارن تو سایت که حرام خواری رو یک مساله عادی و شفاف کنن..
شما ببینید تنها یکی دو نماینده پارلمان که دارن فریاد حقوق مستضعفین رو سرمیدن و دروغ ها رو برملا میکنند روزی نیست که شغالها و کفتار ها و چماق دارها براشون مشکل درست نکنند..
شما ببینید امروز دفاع از مستضعفین در مقابل این نئو مستکبران نئو مارکسیست نو کیسه یک ننگ محسوب میشه .. و توجیه سراسر شیطانی و مغالطه آلود کارهای اینها سربازی صاحب الزمان..
وای ایران ویران ..
وای مسنضعفین..
وای..

۱۷ دی ۹۵ ، ۱۹:۴۹ میثم ر...ی
سلام
وبلاگ بسیار خوبی دارین
تشکر
احسنت

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی